Lizbon Gezi Rehberi

Lizbon Gezi Rehberi

Posted on

Lizbon Gezi Rehberi

            Lizbon Portekiz ‘in en büyük şehirlerinden biridir. Sahil şehri olan bu yer farklı mimari yapısıyla dikkat çekmektedir. Atlantik okyanusun kıyısında olan bu şehir geçimini turizmden ve dış ticaretten sağlamaktadır. Aktif olarak liman turizmine ve ticaretine ev sahipliği yapan Lizbon spor branşlarında da adından söz ettirmektedir.  Lizbon futbol takımı gerek Portekiz liginde gerek Avrupa futbolunda adından söz ettiren önemli kulüplerden bir tanesidir. Lizbon şehri yarım milyon nüfusu ile dikkat çekmektedir. Yarım milyon nüfusu olmasına rağmen Portekiz ‘in en büyük ülkelerinden bir tanesidir. Lizbon şehri aynı zamanda geçim kaynağı turizmdir. Farklı mimarı özellikleriyle dikkat çeken bu şehre her yıl milyonlarca turist gelmektedir. Lizbon gezi rehberi ile bu şehir hakkında daha kapsamlı bilgiler edinmek mümkündür.

 

Lizbon Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

            Lizbon şehri Portekiz ‘in başkentidir. Lizbon gezi rehberi sayesinde şehir hakkında oldukça kapsamlı bilgiler almanız mümkündür. Şimdi gelin birlikte Lizbon şehrinde görülmesi gereken yerleri inceleyelim.

  • Lizbon şehrine gelip tarihi Santa Justa Asansörünü görmeden olmaz. Şehri tepeden görmek isteyen turistlerin tercih ettiği bu asansör şehrin en gözde yapılarından bir tanesi olarak bilinmektedir.
  • Lizbon şehir meydanında şehrin yapısını içnize çekmeniz kaçınılmaz. Praça do Rossio meydanında bulunan özel anıt önünde mutlaka fotoğraf çektirmelisiniz.
  • Şehre gelip pembe yoldan yürümemek olmaz. Şehrin yine en çok turist çeken bölgelerinden biri olan pembe yol bir diğer adıyla Pink Street tam size göre olabilir.
  • Şehrin en yaşlı çeşmesini ziyaret etmeden olmaz. Largo do Carmo meydanında bulunan bu çeşme 1700’lü yıllarda yapılmıştır.

Lizbon gezi rehberi sayesinde Lizbon şehrinde pek de zorlanmayacaksınız. Bu faydalı rehberimizde mutlaka görülmesi gereken yerleri sizler için derledik.

 

Daha Fazlası İçin Yurt Dışı Rehberi

 

Pinterest Sayfamız 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir