Tayland Gezi Rehberi

Tayland Gezi Rehberi

Posted on

Tayland Gezi Rehberi

            Asya kıtasının gelişmekte olan güzel ülkelerinden biri Tayland’dır. Başkenti Bangkok olan bu güzide ülke turizm ülkesi olarak bilinmektedir. Farklı mimari yapıların olduğu bu ülkede aynı zamanda farklı lezzetlerde mevcuttur. Adını sıklıkla doğa olaylarıyla duyduğumuz bu ülke geçtiğimiz aylarda yaşanan fırtına ile adından söz ettirmişe benziyor. Turizm bölgesini vuran fırtınadan etkilenmesi beklenen Tayland yararlarını kısa sürede sardı. Tayland’a gitmek oldukça kolaydır. Ülkemizin yaptığı anlaşma doğrultusunda turist olarak 30 gün boyunca vizesiz seyahat etmek mümkündür. Bu süre içerisinde Tayland kültürü hakkında bilgi edinebilirsiniz. Özellikle önerimiz tapınakları gezmeniz yönündedir. Oldukça farklı Budist heykellerin bulunduğu bu tapınaklar Tayland turizmi için tam bir geçim kaynağıdır.  Tayland gezi rehberi yazımızı inceleyerek bu ülke hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Tayland Ülkesinde Neler Yapılabilir?

            Tayland gezi rehberi olarak mutlaka ilk gitmeniz gereken yer kesinlikle tapınaklardır. Bu tapınaklar ülkenin Budist inançlarına göre hazırlanmış tarihi yerlerdir. Tayland ülkesinde gitmeniz gereken yerler ise şöyledir;

Eğer deniz ile iç içe olmak istiyor iseniz mutlaka bu ülkeye gitmelisiniz. Muhteşem sahilleri turistleri büyülemektedir.

Farklı lezzetler tatmak isteyen turistler mutlaka bu ülkeyi ziyaret etmelidir. Deniz ürünleri ve Thai mutfağı ile farklı tatlar tatmanız mümkün olabilmektedir.

Özellikle başkent bölgesinde bulunan gece hayatı oldukça canlıdır. Mutlaka gece hayatını seviyor iseniz başkentte bulunan yerlere uğramanız gerekir.

Eğer doğa ile iç içe olmak istiyor iseniz bu ülke size göre hem şehir yaşantısı hem büyük yeşil alanlar sizi oldukça cazip gelebilir.

Yukarıda yazılan Tayland gezi rehberi size oldukça lazım olacaktır. Özellikle vizesiz gidilen bir ülke olması sebebiyle ülkemiz vatandaşlarının tercih etmesi gereken ülkelerden biridir. Farklı mutfağı ve muhteşem sahilleri sizleri büyüleyebilir.

 

Daha Fazlası İçin Yurt Dışı Rehberi

Pinterest Sayfamız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir