Vize İstemeyen Ülkeler

Vize İstemeyen Ülkeler

Posted on

Vize İstemeyen Ülkeler

            Vize, herhangi bir ülkeye girmek ve çıkmak için alınan izne denir. Hayatımızın bir bölümünde farklı ülkelere gitmek isteyebiliriz. Fakat bazı ülkelere gitmek oldukça zordur. Bunun en önemli sebebiyse vize işlemleridir. Ne yazık ki bazı ülkeler vize verme konusunda oldukça sert kurallara sahiptir. Kuşkusuz bu sert kurallara takılmak istemeyen kişiler vizesiz gidebilecekleri ülkeleri araştırmaktadır. Özellikle ülkemizin son dönemde yaptığı anlaşmalarla birlikte bu ülkelerin sayısı gün ve gün artmıştır. Artan sayı ile birlikte vatandaşlarımız listede bulunan ülkelere vize olmadan gidebilmektedir. Ayrıca ülkemizde yaptığı anlaşmalarda bazı ülke vatandaşlarından vize istememektedir.Vizesiz gidilebilen ülkeler son dönemde artış göstermiştir.İlerleyen dönemlerde birçok ülkeye koşulsuz şart gidip gelebileceğimiz konuşulan söylentiler arasında yerini almaktadır.

Vize İstemeyen Ülkeler

            Ülkemiz son dönemde yaptığı anlaşmalarda birçok ülkeye vizesiz gidebileceğimizi açıklamıştı. Aynı şekilde birçok ülke vatandaşları da ülkemize vizesiz şekilde geleceği açıklandı. Vize istemeyen ülkeler ise şu şekilde;

Arnavutluk

Barbados

Rusya

Bolivya

Bosna Hersek

Ekvator

Endonezya

Fas

Fiji

Fildişi Sahilleri

Filistin

Gürcistan

Kıbrıs

Katar

Kazakistan

Lübnan

Moldova

Ürdün

Venezuela

Ukrayna

Başta olmak üzere birçok ülkeye vizesiz şekilde gitmek mümkün olabilmektedir. Bu ülkelerin bazılarında 120 gün süre ile vizesiz kalabilirken bazılarında ise bu sayı sadece 30 ‘dur. Fakat vizesiz şekilde dünyada hemen hemen birçok ülkeye turist olarak gitmek mümkün olabilmektedir. Unutulmaması gereken noktların başında vizesiz başka ülkeye gitmek turist olarak mümkündür. Çalışmak için gitmeyi düşünen kişiler mutlaka başka prosedürleri yerine getirmeleri gerekmektedir. Aynı şekilde ülkemize de birçok ülke vatandaşları turist olarak girebilmektedir. Vize istemeyen ülkeler yanı sıra ayrıyeten Kıbrıs ta bulunmaktadır. Kıbrıs serbest dolaşım hakkımızın olduğu ülkelerden bir tanesi olarak bilinmektedir.

Daha Fazlası İçin Yurt Dışı Rehberi

Pinterest Sayfamız

One thought on “Vize İstemeyen Ülkeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir